Wiadomości

Kłęby czarnego dymu nad Warszawą. Wielki pożar na Ursynowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed godz. 11 do służb trafiło zgłoszenie o wielkim pożarze, który wybuchł na warszawskim Ursynowie. Najnowszy komunikat w sprawie przekazał st. kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

W piątek 24 lutego w godzinach porannych zaczęły pojawiać się pierwsze doniesienia o ogromnym pożarze na warszawskim Ursynowie. Zgłoszenie wpłynęło do służb kilka minut przed godz. 11. Jak się później okazało, w płomieniach stanął dach powstającego budynku przy ulicy Iwanowa-Szajnowicza.

St. kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał, krótki komunikat w sprawie. Wskazał, co mogło doprowadzić do wybuchu pożaru. – Najprawdopodobniej podczas prac budowlanych doszło do zaprószenia ognia. Na miejsce udało się pięć samochodów gaśniczych oraz dwa z drabinami mechanicznymi – przekazał w rozmowie z portalem warszawa.naszemiasto.pl. – Obecnie pożar jest, mówiąc potocznie, przygaszony – dodał st. kpt. Michał Konopka.

Do mediów spływają dotychczas jedynie szczątkowe informacje dotyczące sprawy. Wiadomo, że na miejscu strażacy wciąż prowadzą działania. Na obecną chwilę nie ma informacji o poszkodowanych.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!