Wiadomości

Błaszczak potwierdza: Polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, że polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę, dodając, iż równolegle szkoleni są ukraińscy żołnierze przez polskich, kanadyjskich i norweskich instruktorów w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.

– Otóż ja po rozmowie z moim odpowiednikiem niemieckim na jego prośbę przystałem na taki podział, że strona polska zajmuje się budowaniem koalicji państw, które mają czołgi Leopard 2A4, a strona niemiecka państw, które mają czołgi Leopard 2A6 – mówił minister Błaszczak, dodając „dzisiaj polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę”.

Goszczący dziś w Kijowie premier Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim był pytany, jak szybko Polska będzie w stanie dostarczać kolejne czołgi Ukrainie. Morawiecki powiedział, że Polska „jest w stanie bardzo szybko te czołgi przekazać”. – Ale już na dniach przekazujemy bardzo dobre czołgi PT-91, kolejnych 60 czołgów przyjedzie na Ukrainę – poinformował Morawiecki.

Czytaj też:

Media: Polska wysyła ​​dziś pierwsze czołgi Leopard na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!