Wiadomości Wiara

Kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi modli się na Polach Lednickich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Polach Lednickich rozpoczęło się XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000. W wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z Polski i z całego świata.

Jak mówi duszpasterz Lednicy, dominikanin, ojciec Wojciech Prus, spotkanie nad brzegiem jeziora Lednica to święto radości i wspólnoty. – Wspólnie cieszymy się, modlimy, śpiewamy, milczymy, spowiadamy. To jest wielkie święto dzieci Bożych – powiedział ojciec Wojciech Prus.

W tym roku hasłem spotkania jest “Wiesz, że cię kocham”. Uczestnicy wezmą udział w rozważaniach przerywanych wspólnym tańcem i śpiewem. Tę część Lednicy poprowadzi ponad 2,5 tysiąca tancerzy z całego świata.

Muzyczną oprawę zapewni zespół “Siewcy Lednicy” wraz z setką muzyków. Jak mówi Piotr Ziemowski z zespołu, taniec i śpiew jednoczy ludzi. – W tej największej katedrze młodych nie ma murów. Tutaj wszyscy mogą się czuć u siebie – dodał Piotr Ziemowski.

O 20:00 na Polach Lednickich odbędzie się uroczysta msza święta, po niej słowo do zebranych – za pośrednictwem telebimu – skieruje papież Franciszek. Wydarzenie zakończy się około północy, gdy pod “Bramą Rybą” przejdą wszyscy zebrani pielgrzymi.

Spotkania Młodych Lednica 2000 to jedno z największych spotkań młodych chrześcijan w Polsce, co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób.

Inicjatorem spotkań młodych na Polach Lednickich był dominikanin ojciec Jan Góra. Pierwsze spotkanie Lednica 2000 odbyło się w 1997 roku.

/Polskie Radio 24/

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!