Wiadomości

PSL chce tworzyć własny blok na wybory – Koalicję Polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że partia będzie budować własny blok przed wyborami parlamentarnymi. Ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu na kolejnej Radzie Naczelnej.

Podjęliśmy decyzję o budowie bloku na wybory do parlamentu polskiego na czele z PSL, zapraszamy tych wszystkich, którzy podzielają nasze wartości – powiedział na konferencji po posiedzeniu rady naczelnej PSL prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, chodzi o “wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe”.

Blok ma się nazywać Koalicja Polska.

– Zapraszamy wszystkich do współpracy, tych, dla których ta idea i te wartości są bliskie – powiedział prezes PSL.

W ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego PSL szedł w koalicji z PO, Nowoczesną, SLD i Zielonymi. PSL startując w ramach Koalicji Europejskiej w wyborach 26 maja, zdobył trzy mandaty w europarlamencie.

Pomysł budowy Koalicji Polskiej zostanie poddany konsultacjom, a ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu na kolejnej Radzie Naczelnej – powiedział prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Będziemy chcieli budować wspólną listę do Senatu, tak jak budujemy blok, który ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie wyborcy centrowego, blok centrowy, tak zwaną Koalicję Polską, taką nazwę przyjęliśmy w uchwale dzisiejszej Rady Naczelnej – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Jego zdaniem, “w wyborach do Senatu powinniśmy wystawić wspólnych kandydatów, albo nie wystawiać kandydatów przeciw sobie”.

Poinformował, że pomysł zostanie poddany konsultacjom, które chcemy przeprowadzić w całym kraju, zostanie on poddany pod rozwagę struktur PSL w całym kraju, a ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu na kolejnej Radzie Naczelne

Przyjeżdżamy do każdej gminy, do każdej wioski, każdego miasta i gminy z nowym programem – powiedział na konferencji po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL prezes Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Wierzymy, że jest miejsce w opozycji dla konserwatystów, chadeków, ludowców dla tych wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego najlepszego miejsca w ostatnich wyborach i nie poszli do tych wyborów. O te głosy będziemy chcieli zawalczyć – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL przedstawił też założenia programowe. – Po pierwsze bezpłatne i darmowe leki, w tym szczepienia. To jest wielki koszt dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Przekazał, że postuluje wprowadzenie emerytury bez podatku. – To jest bardziej popierane rozwiązanie, niż trzynasta emerytura – mówił Kosiniak- Kamysz.

Zadeklarował również wsparcie dla aktywnych rolników poprzez 1200 zł dopłaty minimalnej do hektara oraz “zerowy VAT” dla produktów zdrowej żywności. – Taki wniosek zgłosimy już w tym sejmie – stwierdził prezes PSL.

W trakcie konferencji zapowiedział także wprowadzenie “bezpiecznego Internetu” oraz obniżkę PIT-u do 10 procent dla samozatrudnionych. – To jest niezwykle potrzebne przy rosnących składkach na ZUS – mówił Kosiniak -Kamysz.

– Chcemy uzupełniać programy wprowadzone w tej kadencji, tak jak 500+. Chcemy, żeby było dla tych, którzy uczą się, studiują i skończyli 18 rok życia. Do końca studiów 500+ powinno być dostępne. To jest bardzo ważne, żeby premiować talenty – dodał prezes PSL.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!