Wiadomości

Kijów w nocy był atakowany przy użyciu dronów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy 18/19 grudnia na Kijów wystrzelono ponad 20 dronów, większość z nich zestrzeliła ukraińska obrona powietrzna. Wiadomo o dwóch poszkodowanych i uszkodzonym obiekcie infrastruktury.

“Stolica wytrzymała kilka fal irańskich ataków Szaheda. W przestrzeni powietrznej Kijowa zarejestrowano ponad 20 wrogich dronów. Siły obrony powietrznej zniszczyły około 15” – podała adminostracja obwodu kijowskiego. „Niestety, trafiony został obiekt infrastruktury krytycznej. Służby ratownicze usuwają skutki. Trwa weryfikacja informacji o ofiarach i zniszczeniach” – stwierdził szef administracji obwodowej SierhijPopko

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że według wstępnych informacji wśród mieszkańców miasta nie ma ofiar ani rannych, ale praca lekarzy i ratowników trwa. Z kolei szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Kijowie Ołeksij Kuleba poinformował o dwóch poszkodowanych w regionie. W Kijowie, po potężnym uderzeniu w infrastrukturę, wprowadzono awaryjne przerwy w dostawie prądu – poinformowała sieć energetyczna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!