Wiadomości

Kiedy wszyscy dorośli będą mogli się zaszczepić trzecią dawką?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za maksymalnie dwa tygodnie trzecia dawka szczepionki będzie dostępna dla wszystkich osób pełnoletnich – zapowiada w RMF FM rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Żeby z niej skorzystać, od podstawowego szczepienia będzie musiało minąć 6 miesięcy – informuje RMF.

W resorcie zdrowia trwa spotkanie sztabu związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Na ostateczną decyzję trzeba jeszcze poczekać, bo muszą być spełnione wszystkie formalności.

Czekamy w tej chwili jeszcze na decyzję zespołu wakcynologicznego przy ministrze zdrowia. Czekamy na najnowsze dane dotyczące trzeciej dawki i myślę, że tydzień, góra dwa tygodnie i będzie decyzja o szczepieniu trzecią dawką osób 18+ – ­zapowiada Wojciech Andrusiewicz.

Jednocześnie mimo rosnących zakażeń ministerstwo nie planujeu, by wprowadzać obowiązkowe szczepienia dla jakiejkolwiek grupy, np. dla medyków. Szczepienia cały czas są prowadzone i mają być dobrowolne.

W ciągu ostatniej doby wykryto 5592 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 46 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Rok temu 21 października MZ informowało o 10.040 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 130 osób.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!