Wiadomości

Sejm zmieni regulamin? Na celowniku Grzegorz Braun

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Regulamin Sejmu może ulec zmianie. Nowe zapisy nie pozwolą posłom unikać kar finansowych.

Jednym z najczęściej karanych posłów w obecnej kadencji parlamentu jest Grzegorz Braun z Koła Poselskiego Konfederacji. Poseł Braun do tej pory miał unikać płacenia kar. O regulaminowej zmianie w tej kwestii informuje dziennik “Rzeczpospolita”.

Polityk Konfederacji ma wykorzystywać prosty trik prawny – po prostu nie odbiera uchwał prezydium Sejmu. Zapis regulaminu parlamentu mówi natomiast, że deputowany może złożyć odwołanie od decyzji o ukaranie w przeciągu siedmiu dni od doręczenia zawiadomienia w sprawie.

Zmianą zasad dostarczania posłom korespondencji o karach finansowych i uznawania ich za doręczenia skuteczne zajęła się Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Centrum Informacyjne Sejmu przekazało, że tylko trzy z siedmiu nałożonych na posła Grzegorza Brauna kar zostały potrącone z jego wynagrodzeń. CIS nie sprecyzowało jednak, o które kary chodzi, a opiewały one na większe lub mniejsze sumy. Dziennik “Rzeczpospolita” przewiduje, że nie udało się pobrać z konta polityka dwóch “rekordowych sum”.

Ostatnio Komisja Etyki Poselskiej podjęła jednogłośną decyzję o wyznaczeniu kary nagany wobec posła Brauna. Chodzi o szokujące słowa polityka Konfederacji Wolność i Niepodległość z mównicy sejmowej pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: “Będziesz pan wisiał!”.

Pod wnioskiem do Komisji o ukaranie Brauna podpisało się 59 parlamentarzystów – posłowie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej.

/dorzeczy,pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!