Wiadomości

Kibice Rakowa Częstochowa pochylili się nad historią swojego klubu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kibice na terenie całej Polski od lat dbają o pamięć historyczną naszej Ojczyzny. Liczne oprawy związane z historią Polski, uczestnictwo kibiców w inicjatywach upamiętniających bohaterów naszej Ojczyzny dają nadzieję, że dalsza praca środowisk kibicowskich w Polsce pozwoli zachować tradycyjne wartości i więź ponad pokoleniami.

Dlatego cieszy inicjatywa, jaką podjęło środowisko klubu piłkarskiego Raków Częstochowa. Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy powołania klubu sportowego, częstochowscy kibice pochylili się nad historią swojego zespołu, lecz nie tylko z perspektywy faktograficznych zapisów, ale przede wszystkim zaangażowania poszczególnych piłkarzy, którzy tworzyli historię Rakowa, a jednocześnie jako obywatele Polski bronili jej granic, ginąc jako żołnierze Rzeczypospolitej.

Kibice Rakowa Częstochowa zwracają się do wszystkich, którzy posiadają w swoich materiałach rodzinnych dokumenty potwierdzające łączność z klubem z Częstochowy swoich przodków o kontakt na email: [email protected]. Twórcy pomysłu wyrażają nadzieję, że jego realizacja nie tylko pozwoli przybliżyć historię klubu, lecz również ukaże przywiązanie osób ją tworzących do wartości patriotycznych i szacunku do polskiej tradycji i historii, stając się lekcją dla polskiej młodzieży, która poprzez trybuny piłkarskie pozna przeszłość swojej Ojczyzny.

Krzysztof Żabiereek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!