Wiadomości

Kibice Olympique Marsylia w trakcie meczu z Tottenham Hotspur zerwali flagę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuski Olympique Marsylia i angielski Tottenham Hotspur zmierzyły się w środę w ramach Ligi Mistrzów. Podczas spotkania na Tottenham Hotspur Stadium doszło do starć. Fani ekipy z południa Francji zerwali baner w barwach środowisk LGBT. Internauci podkreślają, że wielu kibiców OM to muzułmanie, którzy oceniają homoseksualizm jako poważne wykroczenie przeciw prawu boskiemu.

7 września w Londynie odbył się pojedynek 1. kolejki Ligi Mistrzów między drużynami Tottenhamu Hotspur i Olympique Marsylia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu 2-0. Anglicy w przebiegu całego spotkania byli wyraźnie lepsi.

Wiele działo się również poza murawą. Fani z Francji zerwali baner w barwach środowisk LGBT, co odnotowało w mediach społecznościowych wielu ekspertów i obserwatorów spotkania. Co więcej, z sektora kibiców Olympique Marsylia w kierunku miejscowych poleciały butelki i środki pirotechniczne. Obecni na miejscu ochroniarze, a później policja, musieli podjąć działania, aby nie dopuścić do bezpośredniego starcia obu ekip.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!