Wiadomości

Karol nowym królem Wielkiej Brytanii. Wydał oświadczenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje królowa Elżbieta II. Jej syn i następca tronu – książę Karol wydał w tej sprawie oświadczenie.

Śmierć mojej ukochanej Matki Jej Królewskiej Mości to dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny chwila największego smutku. Głęboko opłakujemy odejście umiłowanego Władcy i ukochanej Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju i w Królestwach, a także przez niezliczoną liczbę ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian, moja rodzina i ja będziemy pozostawać w przekonaniu o szacunku i głębokim uczuciu, jakimi Królowa była tak bardzo darzona – czytamy w oświadczeniu.

Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie jako córka króla Jerzego VI i jego małżonki – Elżbiety Bowes-Lyon. W roku 1947 wyszła za mąż za Filipa Mountbattena. Małżeństwo brytyjskiej władczyni trwało aż do śmierci jej małżonka, który zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Elżbieta oraz Filip doczekali się czwórki potomstwa — Karola, Anny, Andrzeja oraz Edwarda. Wiadomość o śmierci “królowej” podano wieczorem 8 września.

Co warte zaznaczenia, obecna “monarchia brytyjska” poczęła się z buntu i uzurpacji, kroczyła  także ramię w ramię z postępowym światem. O czym więcej w świetnym tekście: http://www.legitymizm.org/elzbieta-ii-nie-istnieje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!