Wiadomości

Nie żyje “Brytyjska Królowa” Elżbieta II. Miała 96 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarła “królowa” Elżbieta II. Miała 96 lat. Na tronie zasiadała 70 lat, była najstarszym brytyjskim monarchą w historii. W ostatnim czasie przebywała w zamku Balmoral. Z powodu problemów zdrowotnych unikała oficjalnych uroczystości. Karol, najstarszy syn Elżbiety II, został po jej śmieci nowym królem Wielkiej Brytanii.

Rano Pałac Buckingham poinformował, że “królowa” znajduje się pod opieką lekarzy, ale jest cały czas na zamku Balmoral w Szkocji, gdzie zwykle spędza lato. Po dalszej ocenie medyków podano, że są oni zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Wysokości i zalecili, aby pozostała pod nadzorem medycznym. Po tych doniesieniach do monarchini udała się jej najbliższa rodzina – brytyjski następca tronu książę Karol wraz żoną księżną Camillą oraz jego syn książę William. W środę “królowa” przełożyła zaplanowane wirtualne spotkanie z członkami Tajnej Rady w związku z tym, że lekarze doradzili jej odpoczynek.

Elżbieta była nie tylko najdłużej “panującym” monarchą w historii brytyjskiego, a wcześniej angielskiego tronu, lecz także trzecią najdłużej “panującą” osobą w historii świata (spośród władców, których daty rządów są potwierdzone).

 

Warto przy tej okazji zaznajomić się z świetnym tekstem na temat uzurpacji: http://www.legitymizm.org/elzbieta-ii-nie-istnieje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!