Gospodarka Wiadomości

KGHM podpisał kontrakt z Chińczykami wart 4 mld dolarów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

KGHM podpisał wieloletni kontrakt na dostawy katod miedzianych dla China Minmetals. Wartość eksportowanych produktów w ciągu pięciu lat może sięgnąć 4 mld dolarów – poinformował KGHM w komunikacie.

Podkreślono, że spółka, która jest największym polskim eksporterem do Chin, po raz kolejny potwierdziła swoją strategiczną pozycję w handlu z Państwem Środka.

„6 listopada nad ranem podczas China International Import Expo 2018 doszło do uroczystego podpisania nowego, wieloletniego kontraktu na dostawy katod miedzianych. KGHM będzie dostarczał firmie China Minmetals produkty, których wartość w ciągu 5 lat może sięgnąć 4 miliardów dolarów” – czytamy w komunikacie.

Wyjaśniono, że podczas pierwszej edycji targów China International Import Expo w Szanghaju Polska reprezentowana była m. in. przez KGHM Polska Miedź oraz jej spółkę zależną zajmującą się produkcją maszyn górniczych – KGHM Zanam.

Podkreślono, że Polska Miedź została przez organizatorów zaproszona do wystawienia w specjalnym pawilonie „High Tech”. W wieczór poprzedzający uroczyste forum prezes KGHM Marcin Chludziński spotkał się z szefem China Minmetals Guo Wenqinga.

„Bardzo ważna jest dla nas stabilność dostaw i wysoka jakość produktów. Ponad 20 lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało nam, że możemy ufać Polakom. Cieszymy się, że nasza kooperacja się rozwija i że możemy być ambasadorem KGHM na rynku chińskim” – powiedział cytowany w informacji prezes China Minmetals Guo Wenqing.

– Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z China Minmetals. To dzięki nim możemy wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście win-win – dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony. Na tym budujemy też polską markę w Chinach. Przez ponad 20 lat wyrobiliśmy sobie opinię rzetelnego i stabilnego partnera. Dzięki KGHM Chiny postrzegają Polskę jako nie tylko rynek zbytu, ale również źródło wysokiej jakości produktów – zaznaczył Chludziński.

Dodano, że China International Import Expo, w odróżnieniu od typowych targów międzynarodowych, to wydarzenie pozwalające promować się w Chinach przedsiębiorstwom, które już są lub chciałyby zostać eksporterami do Państwa Środka. Partnerem wydarzenia jest m. in. Światowa Organizacja Handlu (WTO), a uczestnikami – przedstawiciele gospodarek całego świata.

– Uczestnicząc w tym wydarzeniu chcemy wzmocnić naszą współpracę z rynkiem chińskim i wprowadzić inne produkty wytwarzane przez Grupę KGHM, takie jak srebro, złoto, ołów rafinowany, molibden, kwas siarkowy, siarczan niklu i selen. Promujemy również inne spółki z naszej grupy kapitałowej i ich produkty. Jesteśmy tu również po to, aby budować pozytywny wizerunek polskiej gospodarki w Chinach. Nie zapominamy, że jesteśmy wielkim polskim przedsiębiorstwem, którego zadaniem jest przecieranie szlaków dla kolejnych firm z naszej ojczyzny – poinformował Chludziński.

Polska Miedź jest obecna na chińskim rynku od 21 lat. Od czasu zawarcia pierwszej umowy handlowej z China Minmetals, KGHM wyeksportował do Państwa Środka ponad 1,3 mln ton katod miedzianych. Chiny są największym konsumentem surowców na świecie i jednocześnie czołowym odbiorcą produktów, towarów i usług oferowanych przez KGHM.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!