Wiadomości

Katolicka telewizja została zablokowana przez YouTube

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska została pozbawiona możliwości transmitowania przez kanał You Tube Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa. You Tube zablokował stacji możliwość transmitowania również innych programów – donosi portal wpolityce.pl.

– W czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia zasad społeczności YOUTUBE? — pytają na Twitterze przedstawiciele stacji, która od około 2,5 roku transmituje Adorację Wieczystą Najświętszego Sakramentu. Warto podkreślić, że transmisja ta cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co potwierdzały katolickie media zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

– Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów — powiedzieli przedstawiciele EWTN cytowani przez tygodnik „Niedziela”.

Pomoc prawną zaoferowali stacji prawnicy z Instytutu Ordo Iuris.

– YouTube narusza warunki zawartej z użytkownikami umowy. Bezpodstawne ograniczenia kanału @EWTNPL z nieustającą adoracją z kaplicy w Niepokalanowie. Prawnicy @OrdoIuris są gotowi podjąć interwencję. Niezbędne są również zmiany prawa, które ochronią suwerenność informacyjną PL — napisał na Twitterze Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!