Polska Wiadomości

Kardynał Nycz spotkał się dzisiaj w Sejmie z protestującymi osobami niepełnosprawnych i ich opiekunami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przybył w sobotę po godz. 10 do Sejmu, by spotkać się z protestującymi tam osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Rozmowy, odbyły się bez udziału mediów.

Spotkanie metropolity warszawskiego w sejmie rozpoczęło się od pobłogosławienia osób niepełnosprawnych i wspólnej modlitwy.

Po modlitwie protestujący oraz kard. Nycz udali się na rozmowy bez udziału mediów.

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych trwa od 18 kwietnia.

Rodzice osób niepełnosprawnych razem ze swoimi dziećmi kontynuują protest mimo uchwalenia ustawy podnoszącej rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

Uchwalono też ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Zdaniem rządu, ustawa ta spełnia postulat protestujących w Sejmie dotyczący dodatku rehabilitacyjnego. Według autorów ustawy, (posłowie PiS) przyniesie ona gospodarstwom z osobą niepełnosprawną miesięcznie około 520 zł oszczędności. Protestujący podkreślają jednak, że nie oczekują świadczeń rzeczowych, ale dodatku wypłacanego w gotówce.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!