Wiadomości

Kardynał Nycz poręczył za szefa Pracodawców RP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, funkcjonariusze CBA zatrzymali na polecenie Prokuratury Krajowej byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Rafała B. – wynika z ustaleń portalu tvp.info. Oprócz B., który od 2022 r. jest prezesem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, służby zatrzymały trzy inne osoby. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa ma związek z „czynami o charakterze korupcyjnym”.

Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie śląskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymało w środę szefa Pracodawców RP, b. wiceministra skarbu Rafała Baniaka. Razem z nim zatrzymani zostali trzej przedsiębiorcy – Artur P., Wojciech S. i Waldemar K. Zatrzymań dokonano na Mazowszu i Śląsku, funkcjonariusze CBA prowadzą też przeszukania w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego kraju, m.in. w urzędzie m.st. Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania Miasta Warszawy.

Były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Rafał B. zatrzymany przez CBA

W czwartek “Pracodawcy RP” opublikowali na Twitterze post, w którym poinformowali, że zgromadziliśmy “ponad 200 poręczeń osobistych za zatrzymanego Prezesa Pracodawcy RP Rafała Baniaka”. “Gwarancję, że pozostając na wolności nie będzie on utrudniał postępowania złożyli przedstawiciele świata kultury, biznesu, polityki a także Kościoła, w tym Kard. K. Nycz” – czytamy w poście, do którego dołączono poręcznie osobiste Kardynała Kazimierza Nycza.

“W oparciu o znajomość Pana Rafała Baniaka poręczam, że będzie On przyzwoicie, rzetelnie i zgodnie z prawem zachowywał się w trakcie prowadzonego postępowania karnego” – napisał Kardynał Nycz.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!