Wiadomości

Były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Rafał B. zatrzymany przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali na polecenie Prokuratury Krajowej byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Rafała B. – wynika z ustaleń portalu tvp.info. Oprócz B., który od 2022 r. jest prezesem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, służby zatrzymały trzy inne osoby. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa ma związek z „czynami o charakterze korupcyjnym”.

Informację o zatrzymaniu Rafała B. potwierdził prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. – Trwają czynności z udziałem zatrzymanych – powiedział prokurator, dodając, że więcej informacji śledczy przekażą później.

Rafał B. został zatrzymany w Warszawie wraz z trzema innymi osobami przez CBA na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Rafał B. ma usłyszeć zarzuty „czynu o charakterze korupcyjnym”.

W latach 2004–2005 pełnił on funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Polityki Społecznej, w latach 2007–2011 podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, w latach 2011–2015 podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Od 2022 r. jest prezesem zarządu organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!