Wiadomości

Sondaż: Polaków zapytano o dalszy los Sikorskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Połowa respondentów uważa, że Radosław Sikorski skompromitował się swoimi wypowiedziami ws. wojny na Ukrainie i powinien odejść z polityki.

Nie milkną echa kontrowersji związanych z wypowiedzią Radosława Sikorskiego nt. wojny rosyjsko-ukraińskiej. Polityk niedawno polityk mówił o planach PiS co do “rozbioru Ukrainy”. Jego zdaniem polski rząd “wahał się” w tej kwestii. Jego odpowiedź wywołała falę komentarzy, a na polityka wylała się fala krytyki za takie sugestie. Wypowiedzi Sikorskiego szybko wykorzystała rosyjska propaganda. Jego słowa chwaliła m.in. rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oraz inni przedstawiciele rosyjskich władz.

Była to już kolejna wypowiedź europosła wykorzystana przez rosyjską propagandę. W związku z tym pracownia Social Changes zapytała Polaków, czy ich zdaniem polityk powinien odejść już z polskiej polityki. Co ciekawe, takiego zdania jest równo połowa badanych. 50 proc. Polaków twierdzi, że Sikorski powinien przejść na polityczną emeryturę. Przeciwnego zdania jest z kolei 19 proc. respondentów. Natomiast 31 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma wyrobionej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!