Kibice Wiadomości

Kara dla „Legii” – 50 tys. euro i zamknięcie „Żylety” na najbliższy mecz w europejskich pucharach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała Legię Warszawa grzywną 50 tys. euro oraz zamknięciem trybuny północnej, tzw. Żylety, na najbliższy mecz w europejskich pucharach za spotkanie z Sheriffem Tyraspol w eliminacjach piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Na razie nie podano uzasadnienia, ale postępowanie dotyczyło pirotechniki i zakazanego baneru podczas meczu z mołdawską drużyną w poprzedni czwartek.
„Klub od razu wystąpił o uzasadnienie nałożenia kary. Po otrzymaniu go zostanie podjęta decyzja o złożeniu odwołania” – poinformowano na oficjalnej stronie Legii.

To kolejna kara nałożona na mistrzów Polski. W ubiegłym tygodniu Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ukarała Legię grzywną w wysokości 35 tysięcy euro za niedrożne przejścia oraz oprawę podczas meczu w Warszawie 2 sierpnia z FK Astana w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Wcześniej kibice wywiesili ogromny transparent z napisem: „W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi”. Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

Czytaj też:

Kibice z całej Polski zapowiadają pomoc dla Legii w spłacie kary, którą chce nałożyć UEFA za patriotyczną oprawę ostatniego meczu

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!