Kibice Polska Wiadomości

Kibice z całej Polski zapowiadają pomoc dla Legii w spłacie kary, którą chce nałożyć UEFA za patriotyczną oprawę ostatniego meczu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o patriotycznej oprawie meczu jaką przygotowali kibice Legii Warszawa oraz zapowiedzi nalożenia na ten klub kary pieniężnej przez UEFA. Cała Polska solidaryzuje się z fanami Legii i zapowiada zbiórkę pieniędzy, by klub nie ucierpiał na promowaniu prawdy historycznej.

Choreografia na trybunie ultrasów była wręcz wstrząsająca. Bezgłowy SS-man trzymał małego, przerażonego chłopca i przykładał mu pistolet do skroni. Podpis w języku angielskim głosił:

“Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 tys. ludzi, tysiące z nich to były dzieci”.

Media na całym świecie zostały poruszone tą oprawą. W Brazylii pewnie tylko więksi znawcy historii słyszeli o “Powstaniu Warszawskim”, a teraz każdy dzieciak się o nim dowiedział, bo tamtejsze gazety opisywały historię stadionowej grafiki niemal na równi z przejściem Neymara do PSG.

Jakem kibic Cracovii, tak kibicom Legii kłaniam się w pas za oprawę ważniejszą niż tysiąc artykułów i dołożę swój grosz. Dajcie znać gdzie”.

– W istocie, ta oprawa była ważniejsza niż wszystkie artykuły, bo przyniosła na świecie więcej rozgłosu “Powstaniu Warszawskiemu”. Z chęcią dołożę się do pokrycia opłaty za ewentualną grzywnę – powiedział  Witold Gadowski.

Akcja zbierania pieniędzy dla Legii na pokrycie kary, jaką może nałożyć UEFA, jest już przygotowana. Zostanie uruchomiona, gdy kara finalnie zostanie nałożona.

Źródło: interia.pl

 

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!