Świat Wiadomości Wiara

Kanada: Wierni pod przewodnictwem kapłanów przeciwstawili się organizowanej w jednym z barów czarnej mszy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl grupa 120 katolików prowadzona przez siedmiu księży odprawiła egzorcyzmy nad barem gdzie sprawowana była tzw. czarna msza. Do zdarzenia doszło w stolicy Kanady, Ottawie.

Satanistyczny rytuał miasł miejsce w barze The Koven, znajdującym się pięć minut drogi od katedry Notre Dame w Ottawie. Na stopniach budynku arcybiskup Ottawy Terrence Prendergast wraz z biskupem pomocniczym Cornwall Guy’em Desrochersem pobłogosławili tłum wiernych wyruszających odprawić modlitwy nad osobami sprawującymi satanistyczny obrzęd.

Biskupi wraz z siostrami zakonnymi i częścią wiernych wrócili do wnętrza katedry na adorację, podczas gdy grupa ok. 120 wiernych i siedmiu księży modliła się stojąc naprzeciwko wejścia do baru. Wspólna modlitwa rozpoczęła się ok. godziny 23.00 w sobotę. Wierni modlili się na różańcu po łacinie, a w tym czasie księża odmawiali modlitwy o uwolnienie. Informację podał kanadyjski portal „Catholicnewsworld”.

W barze The Koven odbywała się pierwsza publiczna czarna msza, zorganizowana przez kanadyjski odłam organizacji Świątynia Szatana. Na wydarzenie mające trwać cztery godziny sprzedano kilkadziesiąt biletów. Wobec inicjatywy stanowczo negatywnie wypowiedział się arcybiskup Ottawy, Terrence Prendergast. „Fałszerstwo i kpiny z Mszy Świętej – czym w swej istocie jest satanistyczny rytuał – jest nienawistne i dotknie nie tylko jego uczestników” – podkreślił.

Wezwał także księży ze swojej archidiecezji, aby modlili się w intencji osób biorących udział w bluźnierczym wydarzeniu. Nicholas Marc, organizator wydarzenia i dyrektor Świątyni Szatana w Kanadzie zaznaczył, że w rytuale nie użyto konsekrowanych hostii, więc nie ma mowy o profanacji. Podkreślił, że członkowie organizacji są ateistami i czczą Szatana jako postać mitologiczną.

Z takim podejściem nie zgadza się egzorcysta, ks. Chad Ripperger. Ponieważ szatan istnieje „nie ważne, czy oni wierzą w jego realną obecność, czy nie: jeżeli odprawiają rytuał przywołujący go, on może – Boże uchowaj – się ujawnić i mieć realny wpływ na poziom duchowy niezależnie od tego w co wierzą Sataniści” – podkreślił.

„Demony nie działają na zasadzie subiektywizmu, nie działają w sposób jaki podpowiadają nam uczucia czy myśli. Działają w oparciu o ramy wyznaczone przez Boże Prawa i w oparciu o to jak wygląda obiektywna natura rzeczy; więc w tym przypadku, czarna msza może wywołać skutki jakich oni nie zamierzali” – zaznaczył posługujący w Ontario egzorcysta.

Jak widać nawet w lewicowej Kanadzie można przeciwstawić się złu w przykładny sposób.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!