Polska Świat Wiadomości

Kanada: Polskim pielęgniarkom grozi utrata pracy z powodu niezaszczepienia się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polskacanada.com przed Copernicus Lodge w Toronto, domem stałej opieki dla seniorów powiewają dwie flagi: kanadyjska i polska. Placówka została zbudowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku z inicjatywy katolickiego księdza Michaela J. Smith z myślą o seniorach polskiego pochodzenia. Oddana do użytku w 1979 roku jest powszechnie znana i ceniona w środowisku nie tylko kanadyjskiej Polonii.

Kilka dni temu Copernicus Lodge stał się tematem głównych doniesień medialnych. Po wprowadzeniu obowiązku szczepień wobec pracowników instytucji medycznych okazało się, że blisko 80 osób w Copernicus Lodge (co stanowi 36% zatrudnionych) jest niezaszczepionych przeciwko Covid-19 i po odmowie poddania się obowiązkowej wakcynacji zostało zawieszonych bez płacy w obowiązkach służbowych. Grozi im zwolnienie z pracy, a zarząd Copernicus Lodge już ogłosił nabór nowych (w pełni zaszczepionych) pracowników.

Demonstracja dyskryminowanych z powodu szczepień pracowników wywołała wiele emocji w Toronto. Protest przebiegł w spokoju, był tendencyjnie relacjonowany przez media i spotkał się z mieszanymi reakcjami mieszkańców Toronto. Na zdjęciach widać, jak zastraszani pracownicy, którzy od początku pandemii ofiarnie wykonywali swoje obowiązki, ukrywają twarze w obawie przed dalszymi represjami. Najbardziej wymowny był chyba transparent “From Hero To Zero” (“Od bohatera do zera”), nawiązujący do podziwu i uznania, jakim obdarzano “pracowników pierwszej linii” na początku pandemii -by teraz – tych niezaszczepionych- poniżać i niszczyć.

Obowiązująca na całym świecie propaganda, przedstawiająca szczepienia przeciw Covid-19, jako jedyny sposób poskromienia pandemii jeszcze raz obnaża totalitarne zapędy administracji, ograniczającej prawa i wolności obywatelskie pod pretekstem koniecznych jakoby restrykcji. Dotyczy to także sfery decyzji medycznych, które dotychczas były indywidualnym wyborem jednostek i mogą mieć poważny wpływ na zdrowie. Trzeba pamietać, że szczepionki przeciw Covid-19 są eksperymentalnymi preparatami, o niezbadanych do końca właściwościach i działaniach na organizmy, do których je wprowadzono.

Jak można zmuszać do poddania się szczepieniom, znając poważne i wcale nierzadkie efekty uboczne, z których najbardziej niebezpieczne są zakrzepy krwi, zapalenia mięśnia sercowego i odczyny alergiczne. Liczne są także przypadki zgonów. Trudno się dziwić, że ludzie nie ufają temu preparatowi i boją się go przyjmować. Jak można z uporem przekonywać, że szczepionki przeciw Covid-19 są “bezpieczne i skuteczne” (co powtarzają prawie wszyscy politycy i realizujące program oficjalnej propagandy media), skora ani nie są bezpieczne, ani skuteczne, czego dowodzi wielka liczba zarażeń wirusem w Izraelu i Wielkiej Brytanii, gdzie zaszczepiona jest większość obywateli.  “W pełni zaszczepieni” obywatele, od których wymaga się świadectwa, by mogli korzystać z podstawowych praw, wliczając w to prawo do podróży, nie tylko nie są zabezpieczeni przed zarażeniem wirusem, ale także zarażają innych.

Zwalniając pielęgniarki i pracowników szpitali, domów opieki, innych placówek medycznych oraz całe grupy zawodowe, rząd posuwa się za daleko: pozbawia ludzi prawa do wykonywania pracy i wykonywania wyuczonego zawodu, który często jest powołaniem, nadającym sens życiu. Praktycznie skazuje ich na banicję, drastyczne pogorszenie warunków życia i ostracyzm, gdyż tworzy się atmosferę potępienia społecznego, nazywając osoby, które nie mogą, lub z jakiegoś powodu zdecydowały się nie zaszczepić – egoistami, którzy poświęcają dobro ogółu dla własnej fanaberii.

Sytuacja w Copernicus Lodge jest tylko nagłośnionym przykładem powszechnego zjawiska: pracownicy służby zdrowia zwalniani są wszędzie, otrzymując ‘doradcze” listy z zawoalowanymi pogróżkami i obietnicami nagrody za posłuszeństwo, zupełnie tak, jak w najgorszych czasach komunizmu w krajach bloku sowieckiego, czy faszyzmu w czasach narodowego socjalizmu. W Quebec podano, że pielęgniarki, które nie poddają się obowiązkowi szczepień przeciwko Covid-19 utracą licencję pielęgniarską!

Coraz liczniejsze są protesty wobec tej zmasowanej akcji czystek, najnowszym, spektakularnym jest protest pilotów i stewardess Southwest Airlines, zmuszanych do obowiązkowych szczepień, który doprowadził do odwołania ponad dwóch tysięcy lotów.

Jeżeli protesty te nie zyskają powszechnego poparcia, jeżeli nie staną się zdecydowaną próbą obrony praw człowieka, wolą ocalenia indywidualnych wolności i wyborów, rozpędzająca się machina pandemicznej wojny ze społeczeństwem nie zatrzyma się i sięgnie po coraz bardziej bezwzględne środki ograniczenia wolności i poddania ludności drakońskim nakazom, które doprowadzą do kresu naszej zachodniej cywilizacji. Czy możemy się na to zgodzić?

Oczywiście, że nie!

Źródło: polskacanada.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!