Wiadomości

Kaleta do Matczaka: “W Pana scenie to Polska jest bitą kobietą, a Pan rozbawionym gapiem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Domagając się natychmiastowej likwidacji kopalni Turów, TSUE po raz kolejny uderzył w polskie interesy. Nie brakuje jednak takich, których raduje to, iż Polsce dzieje się krzywda. Wyrodnych synów i córek naszego Narodu. Do osób tradycyjnie Polsce nieprzychylnych należy niejaki Marcin Matczak.

Matczak znany jest szerszej publiczności przede wszystkim ze swych polonofobicznych wpisów w mediach społecznościowych, w których to prezentuje wyjątkowo pokrętną logikę.

– Reakcja wielu osób na zabezpieczenie TSUE w sprawie Turowa przypomina reakcję faceta, który uderzył kobietę w Biedronce za to, że zwróciła mu uwagę na brak maseczki. Patriotyzm to nie wzywanie do polexitu, ale gotowość do przestrzegania zasad wspólnoty, której jesteśmy częścią – napisał na twitterze Matczak w związku, nawiązując do decyzji TSUE w sprawie zamknięcia kopalni Turów.

Celnie odpowiedział mu Sebastian Kaleta:

– Patriotyzm to obrona przed serwilizmem takim jaki Pan prezentuje. Sędzia TSUE postanowiła, że należy wyłączyć prąd milionom Polaków w formie zabezpieczenia, a Pan grzecznie “dziękuję, rączki całuję”. W Pana scenie to Polska jest bitą kobietą, a Pan rozbawionym gapiem – napisał Kaleta.

Czytaj też:

Komisja Europejska: Polska musi wykonać postanowienie TSUE w sprawie kopalni Turów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!