Wiadomości

Błaszczak potwierdza: Wojsko Polskie będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt, w bezpilotowce Bayraktar TB2

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził, że Wojsko Polskie zakupi słynne tureckie drony uderzeniowe Bayraktar TB2, które odegrały trudną do przecenienia rolę w wojnach w Libii, Syrii i Iraku, a przede wszystkim w Górskim Karabachu.

– Chcę się podzielić ze słuchaczami dobrą wiadomością. #WojskoPolskie będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt, w bezpilotowce Bayraktar TB2, które mają siłę uderzeniową i sprawdziły się na wojnach na wschodzie naszego kontynentu. Były też wykorzystywane w Afryce – powiedział w Polskim Radiu 24 szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

– Wynegocjowaliśmy umowę na zakup 4 zestawów, czyli 24 statków powietrznych uzbrojonych w rakiety przeciwpancerne. Pierwszy zestaw trafi na wyposażenie #WojskoPolskie już za rok – dodał Błaszczak.

– Umowa na Bayraktar obejmuje także pakiet logistyczny i szkoleniowy, jest też offset dotyczący serwisu, który będzie wykonywało przedsiębiorstwo wojskowe – poinformował szef MON.

– Do #WojskoPolskie trafi broń, która dotychczas nie była na wyposażeniu polskich Sił Zbrojnych. Broń sprawdzona, broń skuteczna, która odstrasza agresora – podkreślił minister.

– Polskie firmy nie produkują bezpilotowców o takiej klasie, które zostają zakupione właśnie teraz. Jeżeli taka broń będzie w ofercie polskiego przemysłu zbrojeniowego to oczywiście rozważmy taki zakup – dodał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!