Wiadomości

Kaczyński wróci do rządu? “Nie jest to wykluczone”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jarosław Kaczyński zawsze może wrócić do rządu, jest przecież liderem naszego środowiska – tłumaczy szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki został zapytany przez dziennikarza o ewentualne zmiany w Radzie Ministrów i możliwość powrotu do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Powiedziałbym tak: zawsze (Kaczyński – red.) może wrócić do rządu, no bo on jest przecież liderem naszego środowiska i partii. Nie jest to żadna jeszcze oficjalna wiadomość, poczekajmy do decyzji, które prawdopodobnie zapadną w końcu czerwca. Nie jest to wykluczone – komentował sprawę Terlecki.

– Chodzi o (…) wzmocnienie, zdyscyplinowanie prac rządu w tych ostatnich miesiącach przed kampanią. Chcemy uniknąć takiej sytuacji, że poszczególne resorty działają trochę w oderwaniu od całości. To zawsze jest taki pośpiech przed końcem kadencji, żeby zdążyć jeszcze złożyć projekty ustaw, coś pozgłaszać, pozałatwiać – tłumaczył dalej wicemarszałek Sejmu.

– Czasem to są takie rzeczy, które można było załatwić wcześniej, ale się z tym zwlekało i to zostaje na ostatnią chwilę, a z kolej posiedzeń Sejmu już dużo nie będzie. Chodzi o to, żeby to wszystko spiąć też z naszym programem, naszymi zaleceniami partii – dodał polityk.

– Tu też chodzi o wzmocnienie pozycji premiera w ostatnich miesiącach, żeby ten rząd resortowy skupić w jednym ręku premiera rządu. To jedno z rozważanych rozwiązań [że byłby premier i jeden wicepremier] – stwierdził szef klubu PiS.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!