Wiadomości

Już w przyszłym tygodniu premiera książki Sławomira Mentzena “Filozofia XD”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wydawnictwo 3DOM ma przyjemność poinformować, że w sprzedaży ukazała się najnowsza książka dr. Sławomira Mentzena pt. „Filozofia XD”.

Dr Mentzen z niezwykłą lekkością, humorem i ironią opisuje największe absurdy prawne i administracyjne trapiące przedsiębiorczych Polaków. Rządom III RP w teorii zależy na tym, by Polacy byli bogatsi, by nasza gospodarka się rozwijała, była innowacyjna i konkurencyjna. Jednak każdy przedsiębiorca spoza układu wie, że jest zupełnie inaczej. Ilość ograniczeń, biurokracji, bezsensownych i ciągle zmieniających się przepisów skutecznie ogranicza prowadzenie biznesu, rozwój i wzrost narodowego bogactwa. Dlaczego tak jest? Czy rządzący nie wiedzą, że szkodzą nam, zwykłym ludziom? Czy nie rozumieją, że dotacje i świadczenia społeczne nie budują dobrobytu? Czy nie da się tego zmienić?

Każda zmiana na lepsze powinna zostać poprzedzona gruntowną analizą problemu i jego precyzyjną diagnozą. I właśnie temu służy „Filozofia XD” dr. Mentzena. Książka ta, choć często do bólu sarkastyczna, służyć ma właśnie uświadomieniu Polakom, że mogłoby być inaczej. Lepiej. Sensowniej. Że moglibyśmy większość czasu spędzać na rozwijaniu swoich produktów i usług, a mniej w urzędach i nad skomplikowanymi formularzami podatkowymi.

Polska mogłaby być gospodarczą potęgą – przynajmniej w skali Europy. Nasze rządy powinny nam po prostu przestać przeszkadzać. Nie musimy dostawać od państwa zasiłków i świadczeń społecznych. Wiemy lepiej od urzędników, co jest dla nas, naszych rodzin i biznesów lepsze.

Na razie, póki zmiana jest niemożliwa, Sławomir Mentzen proponuje nam „filozofię XD”:

Odkąd zacząłem wyznawać filozofię XD, moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale. Kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie: XD i wszystko staje się prostsze. Naprawdę wszystkim polecam ten styl życia. Gdy prezes NBP mówi, że nasze PKB wzrośnie o dwa punkty procentowe w roku 2020, myślę sobie: XD. Gdy Jadwiga Emilewicz mówi, że przedsiębiorcy czują się świetnie „zaopiekowani”, też myślę sobie: XD. Gdy ceny ropy naftowej spadają do minus czterdziestu dolarów, również myślę sobie: XD. I od razu jest mi lżej.

Ta żartobliwa propozycja ma na celu uświadomienie nam, że frustracja, gniew i zgorzknienie nic nam nie dadzą. Trzeba ze spokojem przyjąć rzeczywistość i starać się ją odmienić.

Dr Mentzen to wyjątkowy człowiek. Ma zaledwie 34 lata, jest ojcem trójki dzieci, doktorem ekonomii, wiceprezesem partii KORWiN, prezesem Kongresu Polskiego Biznesu, jednym z liderów Konfederacji, prowadzi biura rachunkowe, kancelarię podatkową, sklep myśliwski, regularnie występuje w telewizjach internetowych, jeździ po całej Polsce (teraz na drodze stanęła mu „pandemia”), publikuje niezwykle popularne komentarze polityczne oraz pisze książki. Jest wielką tajemnicą, jak znajduje na to wszystko czas, ale jeszcze bardziej dziwi, że w każdym z tych aspektów swojego publicznego życia prezentuje najwyższy poziom.

Książka jest do nabycia tutaj:
https://3dom.pro/17541-s%C5%82awomir-mentzen-filozofia-xd.html?ssa_query=filozofia%20XD

/inf. pras./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!