Wiadomości

Suski: Nową siedzibą województwa mazowieckiego będzie Radom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podział Mazowsza może nastąpić w połowie przyszłego roku. Trwają ostatnie przygotowania do wniesienia tego projektu do Sejmu – powiedział wiceszef klubu PiS Marek Suski. Dodał, że nową siedzibą województwa mazowieckiego będzie Radom.

Marek Suski pytany dziś w RMF FM o to, kiedy projekt ustawy o podziale Mazowsza trafi do Sejmu, zaznaczył, że trwają ostatnie przygotowania do jego wniesienia.

– Tam jeszcze parę rzeczy jest niedopracowanych – powiedział Suski. wyodrębnieniem stolicy i jej przyległości z województwa mazowieckiego. Projekt zakłada wyodrębnieniem stolicy i jej przyległości z województwa mazowieckiego.

Zapytany, kiedy w takim razie zakończone zostaną prace nad tym projektem, odparł, że nie potrafi podać dokładnej daty, bo dopracowania wymaga chociażby „różnego rodzaju podział majątku Mazowsza”.

– To jest dość skomplikowana kwestia np. Koleje Mazowieckie, które obsługują teren Mazowsza, a po podziale to trzeba albo dojść do porozumienia, albo stworzyć dwie spółki (…) Trzeba dopracować wszystko, jak to ma funkcjonować po podziale i w jaki sposób ten podział przeprowadzić – wyjaśnił Suski.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!