Wiadomości

Już 15 przypadków koronawirusa w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w szpitalu w Raciborzu – potwierdził dyrektor placówki Ryszard Rudnik. Liczba pacjentów zakażonych patogenem z Chin w raciborskim szpitalu wzrosła do pięciu. Rudnik zaznaczył, że wszyscy pacjenci są w stanie stabilnym.

– Dzisiaj przybyły do nas następne trzy osoby, które wcześniej zostały skierowane z kwarantanny przez sanepid i miały potwierdzony wynik dodatni. Jedna osoba czeka, zostały pobrane próbki do testów. W sumie mamy pięć osób, gdzie jest potwierdzony koronawirus i jedna osoba, która czeka na wynik – powiedział Rudnik.

W Polsce jest już 15 osób zakażonych. Chorzy przebywają w szpitalach w Szczecinie, Wrocławiu, Ostródzie, Zielonej Górze, Warszawie, Raciborzu i Krakowie.

W związku z podejrzeniem zagrożenia koronawirusem po spotkaniu sztabu kryzysowego została podjęta decyzja o odwołaniu zajęć w trzech szkołach w Rybniku – podał w poniedziałek tamtejszy urząd miasta.

W niedzielę u dwojga mieszkańców tego miasta zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Są hospitalizowani w szpitalu w Raciborzu.

Zajęcia odwołano w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Cmentarnej, Zespole Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 14 przy ul. Krętej i Staffa. W tych placówkach zostanie przeprowadzona dezynfekcja. O wznowionych zajęciach szkoły informują rodziców przez dzienniki elektroniczne. Nie wiadomo na razie, kiedy zajęcia zostaną wznowione.

Pierwszym pacjentem z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem w woj. śląskim jest mieszkaniec Rybnika, który w nocy z 29 lutego na 1 marca wrócił autokarem z wyjazdu narciarskiego w północnych Włoszech. Służby sanitarne dotarły do wszystkich 36 osób podróżujących tym autokarem i objęły je kwarantanną domową. Kobieta z potwierdzonym zakażeniem nie była we Włoszech, ale jest osobą z otoczenia chorego mężczyzny. Podjęte środki ostrożności muszą więc objąć również te osoby, z którymi ona miała kontakt w ostatnich dniach.

Czytaj też:

Druga osoba z Rybnika z koronawirusem – to żona mężczyzny, u którego wcześniej stwierdzono koronowirusa

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!