Wiadomości

Druga osoba z Rybnika z koronawirusem – to żona mężczyzny, u którego wcześniej stwierdzono koronowirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 kolejnych zarażeniach koronawirusem. Wśród tej trójki jest kolejna osoba z Rybnika. To żona mężczyzny – pierwszego zarażonego mieszkańca województwa śląskiego. Przebywa na oddziale zakaźnym w raciborskim szpitalu – informuje portal Rybnik.com.

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce

Wśród powyższej trójki znajduje się kobieta z Rybnika. Jak ustalił lokalny portal rybnik.com, to żona mężczyzny, u którego stwierdzono dzisiaj rano obecność koronowirusa. Nie była jednak z nim we Włoszech, koronawirusem zaraziła się od swojego męża już w Rybniku. Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala.

Alina Kucharzewska, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach mówi nam, że członkowie rodziny mający kontakt z zarażonymi poddani zostali kwarantannie, są pod stałym nadzorem sanitarnym.

– Jej stan jest dobry – mówi o zarażonej pacjentce Alina Kucharzewska.

Przypomnijmy, dzisiaj po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym zarażeniu koronawirusem w województwie śląskim. Wirusa stwierdzono u mężczyzny, który 29 lutego wracał z Włoch.

– Mężczyzna wrócił tydzień temu z nart z terenów północnych Włoch. Do domu przyjechał zorganizowanym autokarem, na pokładzie którego łącznie znajdowało się 33 pasażerów i 3 osoby obsługi. Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.

/rybnik.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!