Wiadomości

Epidemia koronawirusa w Chinach i Korei Południowej w wyraźnym odwrocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek rano o 40 nowych przypadkach zainfekowania koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. Poprzedniej doby były to 44 nowe przypadki. Z kolei Korea Południowa podała, że stwierdzono 248 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich 24 godzin, co zwiększyło ich łączną liczbę do 7.382. W obu krajach maleje liczba nowych zakażeń.

W Chinach w ciągu doby zmarły 22 osoby, prawie wszystkie – 21 – w najciężej dotkniętej przez epidemię prowincji Hubei. W stolicy prowincji, Wuhanie, zmarło 18 osób.

Od początku epidemii w grudniu ub. roku zmarło, po uwzględnieniu danych z niedzieli, 3.119 osób. Obecnie łączna liczba zakażonych w Chinach kontynentalnych wynosi 80 735, z czego 19.016 jest leczonych, a 58.600 wyzdrowiało.

W Korei Południowej niedziela była czwartym dniem z rzędu, w którym liczba nowych zakażeń zmniejszyła się i była najniższa od końca lutego. Liczba zgonów – jak podało południowokoreańskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (KCDC) – wynosi 51. Wyrażane są ostrożne nadzieje, że epidemia w Korei Południowej może słabnąć. Znaczna większość przypadków zachorowań koncentruje się w mieście Daegu, na południu kraju, i w sąsiedniej prowincji Północny Gyeongsang.

W niedzielę setki kościołów i miejsc kultu religijnego w Korei Południowej było zamkniętych, aby zapobiec gromadzeniu się ludzi i tym samym rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przedłużono ferie szkolne, odwołano lub przełożono na późniejszy termin dziesiątki imprez, w tym koncerty muzyki pop i mecze piłkarskie.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!