Wiadomości

Jugendamt odebrał polskim rodziców trójkę dzieci, zwrócono je po interwencji polskich władz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po ponad roku zabiegów Ministerstwa Sprawiedliwości i polskich służb dyplomatycznych sąd apelacyjny w Berlinie pozwolił pani Annie zabrać trójkę swoich synów z placówki Jugendamtu – informuje portal TVP Info.

Pani Anna (imiona kobiety i jej dzieci zostały na jej prośbę zmienione) mieszka w Berlinie od 15 lat. Przez 12 lat była w związku z mężczyzną pochodzącym z jednego z krajów byłej Jugosławii. Dochowali się trójki dzieci. Rozstali się cztery lata temu.

Jak mówi kobieta, jej partner był wobec niej agresywny.

– Kiedy zaczęły się problemy, kiedy doszło nawet do przemocy wobec dzieci, zgłosiłam to na policję. Wówczas Jugendamt rozstrzygnął, że dzieci będą tydzień u mnie, tydzień u ich ojca – wspomina w rozmowie z portalem tvp.info.

Policja zajęła się agresywnym mężczyzną, który otrzymał zakaz zbliżania się do pani Anny i jego synów. Wydawało się, że matka z trójką chłopców – ośmioletnim Darkiem oraz 10-letnimi bliźniakami Emilianem i Aleksandrem – zaczną nowe życie. We jednak wszystko wmieszał się Jugendamt i odebrał kobiecie dzieci.

– Najpierw dali się przebłagać i pozwolili chłopcom zamieszkać u mojego ojca. Jednak kilka dni później dostałam powiadomienie, że cała trójka została zabrana i umieszczona w placówce Jugendamtu. Zabrali je siłą spod szkoły. Mój tata był przy tym. Przemocą zabrali ich do domu dziecka – mówi rozgoryczona pani Anna.

Cały artykuł:
http://www.tvp.info/36956065/gehenna-polskiego-rodzenstwa-w-niemczech-pomoglo-ministerstwo-sprawiedliwosci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!