Wiadomości

Obrzydliwa antypolska prowokacja w Gdańsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do czego zdolni są co poniektórzy posunąć się w swej nienawiści do Polski, w pogardzie wobec kraju, w którym przyszło im się urodzić i żyć? Niejaki Maciej Śmietański, chirurg, który pracuje w Polsce, i na Ukrainie, gdzie szkoli tamtejszych specjalistów, postanowił dać upust swej obsesji i wykonał bilboard, na którym Polacy przedstawieni są jako pełzające robaki.

Na obrazku jeden z robaków woła: „Wołyń Pomścimy!!!”. Wszystko to uzupełnia napis: Stowarzyszenie Glizdy dla Ojczyzny”. Świtalski opublikował w internecie swoisty manifest, w którym możemy między innymi przeczytać:

„Chcę rozważnej polityki państwa budującej pozycję w świecie. Plakat mówi, że czasem pożyteczne stwory w dobrej intencji coś psują, bo nie rozważyły, co z tego może być. Przed tym przestrzegam”.

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mamy w tym przypadku do czynienia z osobą niezrównoważoną emocjonalnie. Niestety, takie osoby są podatne na działanie jadu, który sączy się z antypolskich mediów, czego takie są potem efekty. A bywa jeszcze gorzej – wystarczy przypomnieć niejakiego Ryszarda Cybę.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!