Wiadomości

Józef Pinior jednak nie pójdzie do więzienia. Jest decyzja sądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Józef Pinior, były senator Platformy Obywatelskiej i opozycjonista z czasów PRL nie pójdzie do więzienia. Mimo wyroku skazującego za korupcję, karę 1,5 roku pozbawienia wolności będzie odbywał w systemie dozoru elektronicznego – zdecydował w poniedziałek wrocławski sąd.

Decyzję o udzieleniu Piniorowi zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy we Wrocławiu V Wydział Penitencjarny i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych.

Wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego złożyła obrona Józefa Piniora. Na początku marca tego roku były senator oraz jego asystent Jarosław Wardęga zostali skazani na 1,5 roku więzienia za to, że przyjęli łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy dolnośląskiego biznesmena Tomasza G. Korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł mieli im obiecać, a wręczyć 6 tys. zł i 5 tys. zł kolejni dwaj biznesmeni.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!