Prezydent Joe Biden przyleci do Warszawy
Wiadomości

Joe Biden zaapelował o ograniczenie dostępu do broni palnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Joe Biden zaapelował do Kongresu USA o przyjęcie prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej. Podkreślił, że jest wstrząśnięty piątkową masakrą w niewielkiej miejscowości Arkabutla w stanie Missisipi.

W piątek w liczącym 250 mieszkańców miasteczku Arkabutla w hrabstwie Tate, w stanie Missisipi, napastnik zastrzelił co najmniej sześć osób. Jak wynika z informacji przekazanej przez policję, sprawca, który strzelał do ludzi w różnych miejscach, został zatrzymany.

Według lokalnej telewizji WREG, która powołuje się na szeryfa hrabstwa Tate, Brada Lance’a, napastnik najpierw wszedł do sklepu, gdzie zabił mężczyznę, który miał broń. Następnie udał się do pobliskiego domu i zastrzelił kobietę. Następnie poszedł do innego domu i zranił tam śmiertelnie dwie osoby.

“Zastępca szeryfa zobaczył pojazd, który odpowiadał opisowi samochodu podejrzanego i próbował go zatrzymać. Mężczyzna nie zatrzymał swojego auta, co spowodowało pościg” – relacjonowała WREG. Z informacji miejscowych władz wynika, że domniemany sprawca wjechał na podjazd jakiegoś domu i został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli obok jedną osobę martwą w samochodzie, a drugą na jezdni.

Gubernator stanu Missisipi Tate Reeves napisał na Twitterze, że zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami sprawca masakry działał sam. Jego motyw nie jest znany. Stacja CNN poinformowała, powołując się na policję, że napastnik zabił m.in. swoją byłą żonę.

– Przemoc z użyciem broni palnej to epidemia. Kongres musi teraz zacząć działać – stwierdził prezydent USA Joe Biden, odnosząc się do tego, co stało się w Arkabutla.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!