Wiadomości

Joachim Loew rezygnuje z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Joachim Loew, który od 2006 roku jest selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Niemiec, poinformował, że przestanie pełnić tę funkcję po zakończeniu tegorocznych mistrzostw Europy.

– Podjąłem tę decyzje bardzo świadomie, z poczuciem dumy oraz wdzięczności, ale jednocześnie towarzyszy mi wielka motywacja w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy – powiedział Loew w opublikowanym oświadczeniu.

– Doświadczyliśmy wspaniałych zwycięstw i bolesnych porażek, ale przede wszystkim wielu magicznych momentów, nie tylko w Brazylii. Praca dla kraju była dla mnie zaszczytem, a przez te 17 lat zetknąłem się z wieloma świetnymi piłkarzami – dodał Loew.

– Mam wielki szacunek dla decyzji Joachima. Jest jednym z najlepszych trenerów na świecie i odcisnął swoje piętno na reprezentacji jak mało kto – stwierdził prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Fritz Keller.

Pod wodzą Joachima Loewa Niemcy zajęły trzecie miejsce na Mundialu w 2010, a w 2014 r. w Brazylii sięgnęły po mistrzostwo świata. Katastrofą natomiast zakończyły się dla nich MŚ 2018 w Rosji, gdzie zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie, za Szwecją, Meksykiem i Koreą Południową.

W mistrzostwach Europy za kadencji Loewa Niemcy do finału dotarły raz – w 2008 r. decydujący mecz przegrały z Hiszpanią 0:1. W 2012 i 2016 r. odpadały w półfinale.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!