Wiadomości

Jest projekt rozporządzenia dot. przywilejów dla zaszczepionych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii został opublikowany w niedzielę w Wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, z planowanym terminem przyjęcia jeszcze w 2020 r. – podaje serwis gazetaprawna.pl.

Na jakie przywileje mogą liczyć osoby, które zdecydują zaszczepić się na koronawirusa? Po zaszczepieniu nie trzeba będzie na przykład stosować się do limitów podczas spotkań towarzyskich. Można będzie także korzystać z usług publicznej służby zdrowia bez wykonywania testów na obecność koronawirusa.

Dodatkowe, się nie trzeba będzie też odbywać kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną lub po przekroczeniu granic – chodzi tu zarówno o przekraczanie granicy Unii, jak i o przyjazdy z krajów strefy Schengen.

Jak wynika z rządowego dokumentu, kwarantanny nie będą musieli przechodzić też ozdrowieńcy, czyli osoby, które pokonały koronawirusa.

Przewiduje się wprowadzenie dodatkowych obostrzeń m.in. w zakresie prowadzenia usług hotelarskich oraz działalności tzw. galerii handlowych. Na razie nie zostały one sprecyzowane. 31 grudnia 2020 r. i 1 stycznia 2021 r. przewiduje się wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się. Nie podano jednak dokładnych godzin, w których ma obowiązywać zakaz.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!