Wiadomości

Rząd zdecyduje w poniedziałek, czy zablokować połączenia lotnicze z Wielką Brytanią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na poniedziałkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego rząd zajmie się między innymi ewentualną czasową blokadą połączeń lotniczych między Polską i Wielką Brytanią. To efekt wykrycia zmutowanego koronawirusa na Wyspach.

Brytyjski premier Boris Johnson i tamtejsi naukowcy poinformowali w sobotę, że nowa odmiana koronawirusa, której obecność potwierdzono na Wyspach, jest o 70 procent bardziej zaraźliwa niż dotychczasowa. Minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii

Europejski oddział Światowej Organizacji Zdrowia zaapelował o zaostrzenie zasad sanitarnych wobec Wielkiej Brytanii.

Holandia, Belgia, Włochy zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Podobny krok rozważają Niemcy i Austria. Rząd Hiszpanii wezwał w niedzielnym oświadczeniu do skoordynowanych działań na poziomie Unii Europejskiej w związku z nową odmianą koronawirusa.

Sprawą ograniczeń w lotach do Wielkiej Brytanii ma się w poniedziałek zająć rządowy zespół zarządzania kryzysowego. – W tej chwili analizowane są informacje medyczne, które spływają z Wielkiej Brytanii. Eksperci nad tym pracują. Jutro (w poniedziałek – przy. red.) o godzinie 10 w ramach posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego rozważana będzie blokada lotów z Wielkiej Brytanii – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!