Wiadomości

Jest porozumienie w sprawie nowego rządu w Austrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest porozumienie w sprawie nowego rządu w Austrii. Na jego czele stanie Sebastian Kurz, lider Austriackiej Partii Ludowej. Koalicjantem będą Zieloni, których przywódca zostanie wicekanclerzem.

– Negocjacje nie były łatwe. Obie strony opierają się na bardzo różnych podstawach. Ale – w mojej ocenie – osiągnęliśmy doskonały wynik. Udało nam się połączyć to, co najlepsze z naszych dwóch światów – oznajmił Sebastian Kurz, lider Austriackiej Partii Ludowej.

Nową koalicję rządzącą w Austrii stworzą Austriacka Partia Ludowa oraz Zieloni. Ich lider Werner Kogler przekonuje, że obie partie „zbudowały mosty dla przyszłości Austrii”.

– Wierzę, że Austria będzie miała najbardziej intensywne i największe pakiety przejrzystości w ostatnich dziesięcioleciach – wyraził nadzieję Werner Kogler.

Oba ugrupowania zapewniły sobie możliwość realizacji swoich najważniejszych obietnic wyborczych.

– Możliwe jest zmniejszenie obciążeń podatkowych i jednocześnie stworzenie takiego systemu podatkowego, który będzie przyjazny ekologii. Możliwa jest także ochrona klimatu i ochrona granic. W naszym programie chcemy zmniejszać obciążenia podatkowe dla pracujących ludzi, ale także planujemy środki przeciwko nielegalnej migracji i politycznemu islamowi – oświadczył Sebastian Kurz.

/Telewizja Trwam?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!