Wiadomości

Jest dochodzenie prokuratury po skandalicznych słowach Kurdej-Szatan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Barbara Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami”. Po jej wypowiedzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie z urzędu w sprawie znieważenia funkcjonariuszy – dowiedział się portal tvp.info.

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej – potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka tej prokuratury Aleksandra Skrzyniarz.

Jak wyjaśnia, postępowanie ma związek z zamieszczeniem (4 listopada 2021 r.) na jednym z portali społecznościowych wpisu, którym znieważono funkcjonariuszy określeniami m. in. „mordercy”. – Zabezpieczany jest materiał dowodowy w sprawie, w szczególności treści dostępne w przestrzeni internetowej – zaznacza prok. Skrzyniarz.

Aktorka i celebrytka, reklamująca kilka znanych marek, w ubiegłym tygodniu we wpisie pełnym wulgaryzmów komentowała sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Atakowała polskie służby, nazywając funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

/TVP nfo/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!