Wiadomości

Jest akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze K.-Sz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Barbarze K.-Sz. Aktorka została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Przypomnijmy, w listopadzie 2021 r. Barbara K.-Sz., aktorka i celebrytka, reklamująca kilka znanych marek, we wpisie pełnym wulgaryzmów komentowała sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Kobieta atakowała polskie służby, nazywając funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami” i „maszynami bez serca i mózgu”, „ślepo wykonującymi rozkazy”.

„To jest ku**a »straż graniczna« ????? »Straż« ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała na Instagramie. Później wpis skasowała.

Teraz przyjdzie jej za to odpowiedzieć przed sądem. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że akt oskarżenia przeciwko Barbarze K.-Sz. został skierowany 7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. – Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy – wyjaśnia prok. Skrzyniarz.

Akt oskarżenia dotyczy wpisu K.-Sz. na Instagramie. – W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca oraz morderców” określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. – podkreśliła prok. Skrzyniarz. Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!