Polska Wiadomości

Jesienne referendum czy dyzmokratyczna hucpa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Media nagłaśniaja sprawę jesiennego referendum organuizowanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że pytania są skrojone pod tą partię i realnie, niczego sensownego nie wniosą.

Jesienne referendum ma składać się z czterech pytań. W piątek 10 bm. Jarosław Kaczyński ogłosił pierwsze z nich. Brzmi ono: “Czy Jesteś za wyprzedażą państwowych przedsiębiorstw?” W sobotę 12 bm. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło propozycję drugiego pytania referendalnego. W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych partii Beata Szydło poinformowała, że Polacy zostaną zapytani o podwyższenie wieku emerytalnego.

Drugie pytanie brzmi: „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn”.

-Tusk, Platforma mówi wiele o kobietach, a kazali im pracować prawie do śmierci. Tak samo mężczyznom – mówi w spocie Beata Szydło. W nagraniu wyświetlono archiwalne wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z 2010 roku, gdy kandydował na prezydenta, a także Donalda Tuska z 2012 roku. Komorowski mówił: „nie ma potrzeby podnoszenia wieku [emerytalnego – przyp. red.]”, bo „można stworzyć możliwość wyboru”, natomiast Tusk to zaaprobował i wprowadził. –Kłamali więc w tej sprawie – podsumowała te słowa była premier, odnosząc isę do faktu, że PO podniosła wiek emerytalny.

Według pierwotnych zapowiedzi, referendum miało dotyczyć przede wszystkim kwestii relokacji migrantów i unijnego systemu relokacji, forsowanego przez Unię Europejską.

Kolejne dwa pytania mają zostać ujawnione w najbliższych dniach (13 i 14 sierpnia).

NASZ KOMENTARZ: Pytania referendalne i całe referendum są elementem kampanii wyborczej PiS. Podgrzewanie atmosfery wokół dyzmokratycznego plebiscytu oraz emocjonowanie ludzi zapowiedziami kolejnych pytań to oczywista hucpa. Dotychczas ujawniona treść dwóch pytań świadczy o tym, że są one ustawione wyłącznie pod jedną partię a ich sukces będzie sukcesem tej partii. Realnie pytania te niczego sensownego do polskiej sprawy nie wniosą. To pieniądze wyrzucone w błoto.

To oczywiste że nikt przy zdrowych zmysłach nie zagłosuje za wyprzedażą majątku narodowego oraz podwyższeniem wieku emerytalnego. Nie piłuje się wszak gałęzi na której się siedzi. W historii Polski było już kilka tak zmanipulowanych referendum. Jedno z nich miało miejsce w 1946 roku. Zapytano w nim m.in. o to, czy Polacy chcą utrwalenia zachodniej granicy państwa na Odrze i Nysie Łużyckiej. Tylko kompletny głupiec lub antypolak głosował w tym plebiscycie na NIE, skoro kresy wschodnie i tak nam już zabrano.

Polecamy również: Ukrainiec brutalnie zgwałcił i próbował zamordować 15-latkę. Media ukryły jego narodowość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!