Świat Wiadomości Żydzi

Senator z Australii: Palestyńczycy są obiektem żydowskiego ludobójstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Australijska senator wywodząca się z ludu Aborygenów, Lidia Thorpe, wezwała rząd Australii do uznania suwerenności Autonomii Palestyńskiej i terytoriów nielegalnie okupowanych przez Izrael od 1967 roku.

Według senator Lidii Thorpe, Palestyńczycy są aktualnie obiektem działań ludobójczych ze strony reżimu izraelskiego. Kobieta zwróciła się do rządu Australii by ten wystosował do władz Izraela oficjalne pismo z żądaniem położenia kresu nielegalnej okupacji i kolonizacji ziem palestyńskich.

-Ten rząd musi uznać suwerenność narodu palestyńskiego nad całą ziemią zajętą ​​od 1967 roku i musi wezwać rząd Izraela do zakończenia nielegalnej okupacji – powiedziała Thorpe w przemówieniu przed australijskim Senatem. W swej przemowie potępiła brutalną okupację Palestyny, brutalność potęgi kolonialnej, jaką jest Izrael, oraz usankcjonowane przez państwo morderstwa Palestyńczyków.

Australijska senator podkreśliła, że w 2022 roku w wyniku zbrodni izraelskich zginęło ponad 170 Palestyńczyków, w tym 53 dzieci:

-Od początku 2023 r. zginęło 160 osób, w tym 35 dzieci. Trzy z tych morderstw miały miejsce zaledwie cztery dni temu – dodała. -Znamy ten smutek, smutek i złość, to łączy nas Aborygenów i Palestyńczyków, dzielimy historię i rzeczywistość próby ludobójstwa i oboje jeszcze nie doświadczyliśmy wyzwolenia w zakresie samostanowienia, zarządzania i suwerenności. Wiemy, jak to jest być na końcu powolnej, wszechobecnej przemocy, która pochłania coraz więcej istnień ludzkich w miarę upływu czasu i nikt nie mrugnie okiem. Wiemy o apartheidzie. I wiemy o byciu okupowanym przez potęgę niezdolną do rozpoznanie prawdy – zakończyła swoje przemówienie.

Lidia z zadowoleniem przyjęła decyzję rządu australijskiego o przywróceniu używania terminu okupowane terytoria palestyńskie w oficjalnych komunikatach.

Lidia Alma Thorpe (ur. 1973) jest pierwszą w historii australijską senator, wywodzącą się z ludu Aborygenów.

NASZ KOMENTARZ: Gratulujemy odwagi Pani Lidii. Aborygeni byli niszczeni przez brytyjskich nadludzi, podobnie jak dziś PAlestyńczycy są niszczeni przez Żydów, którzy również uważają isę za lepszych. Należy powiedzieć głośne STOP dla brutalnych działań izraelskiego reżimu!

Polecamy również: Ruszyła zrzutka na walkę z OMZRiK i Konradem Dulkowskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!