Wiadomości

Jerzy Owsiak przegrał w sądzie, wyrok jest prawomocny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jerzy Owsiak „poprzez pomówienia i zniewagi” naruszył dobra osobiste blogera Piotra Wielguckiego – orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Teraz założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma siedem dni na zamieszczenie przeprosin w mediach. Wyrok jest prawomocny i zapadł po pięciu latach od publikacji Owsiaka.

14 października 2014 r. Jerzy Owsiak na portalu krecioła.tv zamieścił film, w którym pomówił blogera Piotra Wielguckiego – piszącego pod pseudonimem Matka Kurka – o ukrywanie dochodów oraz określał go mianem „marginesu społecznego”.

Wielgucki w odpowiedzi na takie słowa pozwał Owsiaka. Teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał prawomocny wyrok w sprawie – Owsiak naruszył dobra osobiste powoda, kierując pod jego adresem nieprawdziwe sformułowania.

Sąd zobowiązał także Owsiaka do zamieszczenia – w terminie siedmiu dni od dnia wydania wyroku – do opublikowania przeprosin o następującej treści: „Przepraszam Pana Piotra Wielguckiego, posługującego się pseudonimem Matka Kurka, za nieprawdziwe sformułowania dotyczące ukrywania przez niego dochodów, a także nieuzasadnione oceny określające go człowiekiem z marginesu społecznego, naruszające jego dobra osobiste w postaci czci i dobrego imienia w filmie opublikowanym w dniu 14 października 2014 r. na stronie www.kreciola.tv. Jerzy Owsiak.”

Jak informuje Wielgucki, wcześniej Owsiak przegrał wytoczony przez niego proces karny, „za te same czyny i to również był pierwszy taki przypadek, gdy sąd uznał go za oszczercę”. Dodaje, że Owsiak przegrał prawomocnie dwa procesy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!