Wiadomości

Jednostki rosyjskie koncentrują się w rejonie Syrty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po całej serii zwycięstw sił protureckich, poczynając od zdobycia miast zachodniego wybrzeża poprzez przejęcie kontroli nad bazą lotniczą Al-Watiya i miastami leżącymi na południe i na południowy-wschód od niej, a na wycofaniu formacji rosyjskich z południowych dzielnic Trypolisu i Tarhuny oraz ich ewakuacji z lotniska Bani Walid kończąc, wydaje się, że w ostatnich dniach sytuacja zaczyna się zmieniać.

Wczoraj oddziały LNA przypuściły skuteczny kontratak na miasto Ghout ar Rih (na południe od Gharjan), a następnie na miasto Al-Asaba (na południowy-zachód od Gharjan), wypierając z obu tych miast formacje GNA.

Oddziały Libijskiej Armii Narodowej odbiły miasto Al-Asaba

Niewątpliwie przyczyn tego należy upatrywać w pojawieniu się w Libii rosyjskich samolotów, co zniwelowało panowanie w powietrzu sił protureckich. Dziś z kolei pojawiły się doniesienia o koncentracji jednostek rosyjskich w rejonie Syrty.

Ponoć Rosjanie byli obecni tam już wcześniej, ale teraz ich siły zostały wydatnie wzmocnione, bowiem tam to skierowano część oddziałów wycofanych uprzednio z południowych dzielnic Trypolisu oraz z Tarhuny.

Czytaj też:

Siły protureckie celowo wstrzymały natarcie w Trypolisie, by umożliwić Rosjanom wycofanie się?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!