Wiadomości

Jarosław Gowin o „mszy św” odprawionej przez działacza LGBT: Szanuję prawo do odmiennej interpretacji chrześcijaństwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oburzenie internautów wywołał występ Szymona Niemca podczas dzisiejszej warszawskiej „Parady Równości”. Otóż Szymon Niemiec to działacz LGBT, który 2008 stanął na czele „Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego”. Trudno to nawet nazwać sektą – była to niewielka grupa, znana głównie z udzielania „błogosławieństw” parom gejowskim i lesbijskim. Grupa nie była uznawana ani przez Światową Radę Kościołów, ani Polską Radę Ekumeniczną. Według szacunków Tomasza Terlikowskiego grupa ta liczyła kilkanaście osób.

– To aktywista LGBTQ, pomysłodawca i wieloletni organizator Parad Równości, były prezes zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury w Polsce. Był także członkiem zarządu Unii Lewicy oraz rzecznikiem prasowym Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja”, stworzonej przez Romana Kotlińskiego, naczelnego „Faktów i Mitów”, która w ostatnich wyborach parlamentarnych połączyła się z Ruchem Palikota. Jako instruktor teatralny i modelingowy, mający w swoim dorobku taniec erotyczny i książkę kucharską, eksperymentuje teraz z „chrześcijaństwem progresywnym” — pisała o Szymonie Niemcu w 2014 roku Marzena Nykiel.

Dzisiejszy występ podczas warszawskiej „Parady Równości” wzbudził powszechne oburzenie. Pisaliśmy o tym tutaj:

Drwiny z Boga podczas warszawskiej „Parady Równości”

Głos w tej sprawie zabrał również wicepremier Jarosław Gowin, który również wyraził oburzenie, ale niedługo potem się z tego wycofał:

„Mój wcześniejszy wpis brał się z przekonania, że film ilustruje parodię modlitwy. Skoro jednak to rzeczywista modlitwa pastora, cofam porównanie z gdańską profanacją. Szanuję prawo do odmiennej interpretacji chrześcijaństwa, choć ja się z tą interpretacją głęboko nie zgadzam” – napisał na twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Czytaj też:

Drwiny z Boga podczas warszawskiej „Parady Równości”

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!