Wiadomości Wiara

Rzecznik Episkopatu o wydarzeniach na Paradzie Równości: Mają znamiona bluźnierstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości” – pisze rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Adrianik, odnosząc się do wydarzeń, które miały miejsce w trakcie warszawskiej Parady Równości. „W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących” – czytamy w komunikacie Episkopatu.

Przypomnijmy – w trakcie warszawskiej Parady Równości, której patronatem był prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, aktywista środowisk LGBT Szymon Niemiec odprawił mszę polową. Mężczyzna uważa się za biskupa niewielkiego Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego.

„Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania ludzi wierzących” – pisze ks. dr. Rytel-Adrianik.

W wydanym komunikacie Episkopat ocenia, że wydarzenia, które miały miejsce w Warszawie mają znamiona bluźnierstwa, które Katechizm Kościoła Katolickiego jasno określa jako bezpośrednio sprzeciwiające się drugiemu przykazaniu.

Wyśmiewanie prawd wiary oraz naigrywanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji są narzędziami w walce z Bogiem – pisze rzecznik Episkopatu i dodaje, że nienawiść skierowana przeciwko temu co święte i przeciw Panu Bogu jest istotą grzechu bluźnierstwa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!