Wiadomości

W Kaliszu runął strop kamienicy, ratownicy z psami przeszukali gruzowisko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kaliszu przy ul. Ostrowskiej zawalił się strop kamienicy przeznaczonej do rozbiórki. Jak wynikało z rozpoznania przybyłych na miejsce strażaków, w budynku mogły przebywać osoby bezdomne. Na miejsce sprowadzono specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą z Łodzi, wraz z psami poszukiwawczymi – informuje portal TVP Info.

– Do zdarzenia doszło po godzinie 15. W trzykondygnacyjnej kamienicy zawalił się strop między pierwszym a drugim piętrem – informował portal tvp.info mł. kpt. Damian Knop z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

W związku z obawami, że w budynku mogli znajdować się ludzie, postanowiono sprowadzić grupę ratunkową z psami poszukiwawczymi z Łodzi. Po jej przybyciu, psy przeszukały gruzowisko i nie stwierdziły obecności osób.

W tej chwili budynek jest zabezpieczany przed dostępem osób postronnych – przekazał Knop. Okna mają być zasłonięte arkuszami płyt OSB.

Na miejscu pracowały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalisza. Oprócz specjalistycznej grupy poszukiwawczej z Łodzi akcję wspierali także strażacy z PSP z Jędrzejowa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!