Wiadomości

Jarosław Gowin nie pojawi się na najbliższym posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jarosław Gowin zawiesił swoją decyzję o tym, czy pojawi się na najbliższym posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier miał zdecydować, że odwołuje swoją obecność na spotkaniu z przedstawicielami rządu, PiS i Solidarnej Polski, a ostateczne decyzje w tej sprawie uzależnia od dalszego przebiegu sporu wokół przywództwa w Porozumieniu – informuje portal TVP Info.

– Gowin niestety na oślep tnie brzytwą wszystkich, którzy się z nim nie zgadzają. To samobójcza polityka, metody Donalda Tuska – ocenił w Radiu ZET europoseł Adam Bielan.

To dowód, że spór w partii mocno się zaostrza.

Stacja RMF FM przekazała z kolei, że Jarosław Gowin zawiesił swoją obecność na posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy, która ma odbyć się w tym tygodniu. Portal TVP Info potwierdził te informacje w źródłach zbliżonych do wicepremiera Gowina.

Choć spór w partii trwa od kilku dni, Jarosław Gowin wciąż nie zabrał głosu w tej sprawie. – Nie wiemy, czy w najbliższych dniach się to zmieni. Musimy poczekać – mieli powiedzieć działacze Porozumienia.

Przypomnijmy, że zdaniem Jarosława Gowina i jego stronników, jest on szefem ugrupowania. Jednak Krajowy Sąd Koleżeński Porozumienia zadecydował, że „do czasu wyboru nowych władz partii funkcję prezesa ma pełnić Przewodniczący Konwencji Krajowej Adam Bielan”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!