Polska Świat Wiadomości

Japoński tygodnik umieścił wizerunek Matki Boskiej w tęczowej koronie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl duszpasterz Polonii w Tokio ojciec Paweł Janociński OP wysłał kolejny protest do redakcji katolickiego tygodnika „Katorikku Shimbun” w związku z ponownym zamieszczeniem w nim wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej sprofanowanego koroną w tęczowych barwach antykatolickiej międzynarodówki.

Tym razem wizerunek ten stanowił część reportażu z demonstracji LGBT w Berlinie sprzed kilku miesięcy, a obraz Maryi towarzyszył cytatowi z wypowiedzi kardynała Jeana-Claude’a Hollericha z Luksemburga na temat „rewidowania kryteriów oceny przez Kościół osób homoseksualnych”.

Polski dominikanin powtórzył to, co napisał już poprzednio, że „umieszczenie tęczowej korony nad Matką Boską – Królową Polski, jest dla wielu Polaków afrontem, jeśli nie zniewagą”. Przytoczył też komentarz agencji Reutera z 3 lutego, że „homoseksualizm jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów w liczącym 1,3 miliarda członków Kościele katolickim (…). Papież Franciszek powiedział, że Kościół nie może zaakceptować małżeństw homoseksualistów (…) a księża nie mogą błogosławić takich związków”.

Ojciec Janociński wezwał ponadto redakcję japońskiego pisma katolickiego „do równego traktowania głosów w tej ogólnokościelnej dyskusji”.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!