Polska Wiadomości

Janusze biznesu domagają się ściągania do Polski tysięcy imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Duże firmy, zamiast podnieść pensje Polakom i zachęcić ich do nadgodziń, wolą ściągać imigrantów. Twierdzą, że bez pracowników z Azji i Afryki ich inwestycje są “zagrożone”. Sprawę opisał “Dziennik Gazeta Prawna” oraz portal money.pl.

Polskojęzyczni “Janusze biznesu” nie od dziś pokazują, że interes narodowy jest im całkowicie obcy i nasz kraj może zginąć, byleby oni mieli napchane kieszenie. Tym razem domagają się ściągania do Polski tysięcy imigrantów. “Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że przedsiębiorstwa z branży spożywczej i transportowej są najbardziej dotknięte brakiem pracowników z zagranicy. Firmy magazynowe również zmagają się z problemem niedoboru siły roboczej, szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy potrzebują dodatkowych rąk do pracy.

Inwestycja Orlenu – Olefiny III w Płocku, również doświadcza problemów związanych z brakiem pracowników. Media informują, że na placu budowy pracuje obecnie około 1600 obcokrajowców (głównie z krajów muzułmańskich), a kolejnych 900 ma przybyć w styczniu. Mam to być jednak wciąż za mało. Choć przedstawiciele Orlenu uspokajają, że realizacja inwestycji nie jest zagrożona, to nieoficjalne informacje uzyskane przez “DGP” wskazują, że sytuacja jest patowa.

Jeśli obecni pracownicy opuszczą plac budowy, nie będą mogli ponownie otrzymać wizy, a przyjazd nowych pracowników jest niepewny – lamentuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

-Sytuacja jest coraz gorsza, bo nie ma kim realizować zamówień. Szczególnie że Ukraińcy odpływają z Polski – stwierdziła Joanna Mleczak, dyrektor spółki Intra.

-Wcześniej proces wyrabiania wizy dla potencjalnego pracownika trwał długo, ale się toczył. Po aferze stanął – dodał w rozmowie z dziennikiem Artur Sawastian, prezes APS Profit.

NASZ KOMENTARZ: Najpierw świat polityki i biznesu wypchnął z Polski tysiące naszych rodaków, a tych, którzy tu zostali, traktował jak niewolników. Teraz biadoli, że brakuje mu rąk do pracy i trzeba ściągać imigrantów, nie szanując woli Polaków, którzy nie chcą tutaj zachodniego syfu związanego z lewackim multi-kulti. Napisać, że działania Januszy biznesu to hipokryzja i antypolonizm to nic nie napisać.

Polecamy również: Naćpany Ukrainiec przemycał nachodźców. Gdy go zatrzymano, wyciągnął nóż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!