Wiadomości

Jakubiak najbogatszym kandydatem na prezydenta Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Majątek Marka Jakubiaka, kandydata Kukiz‘15 na prezydenta stolicy przekracza 60 mln zł, według danych, które ujawnił sam poseł wynosi on dokładnie 62 664 673 zł. Jego rywale mają o wiele mniej na koncie. Rafał Trzaskowski ponad 2,1 mln zł, zaś Patryk Jaki – niecałe pół miliona – pisze portal money.pl.

– Zdecydowanie lepiej radzi sobie Janusz Korwin-Mikke, który również ubiega się o fotel po Hannie Gronkiewicz-Waltz. Ma majątek o wartości 8,2 mln zł, w tym wiele kosztownych nieruchomości — pisze portal.

– Drugie miejsce na liście najbogatszych kandydatów zajmuje były poseł Łukasz Gibała. Walczy o fotel prezydenta Krakowa. Jak ujawniła „Gazeta Wyborcza”, jego firma Ductor dostała gigantyczny zastrzyk finansowy w wysokości ponad 50 milionów złotych — czytamy.

Money.pl przypomina, że Jakubiak przyszedł do polityki już jako majętny człowiek, który zbił niemałą fortunę na swoich browarach.

– Z prowadzenia interesów zresztą nie zrezygnował, gdy stał się posłem. Niedawno sprzedał Januszowi Palikotowi jeden ze swoich browarów. Tylko swoje udziały w Browarach Regionalnych Jakubiak sp. z o.o. poseł Kukiz‘15 wyceniał na 60 milionów — czytamy.

Portal dodaje, że Jakubiak nie wydaje przesadnie dużo na nieruchomości, a auta ma raczej skromne. Według oświadczenia porusza się starym mercedesem W107, choć ma też zabytkowego, terenowego gaza-69. Kilkadziesiąt tysięcy przeznaczył natomiast na obrazy.

/money.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!